Przez ostatnie kilka lat  wciąż obserwuje się rosnące zainteresowanie stolarką aluminiową. Ze względu na walory dekoracyjne i praktyczne wzrasta liczba zwolenników tych wyrobów. Okna i drzwi wykonane z aluminium są odporne na negatywne działanie wielu czynników atmosferycznych, takich jak intensywne opady deszczu czy śniegu, duża wilgotność powietrza czy znaczne różnice temperatury. Stolarka aluminiowa  ma wiele atutów: jest funkcjonalna, a ponadto przez długie lata wygląda atrakcyjnie i nie widać na niej śladów zniszczenia. Profile aluminiowe, z których wykonywane są okna i drzwi mogą mieć różne kształty, dzięki czemu są także ważnym elementem dekoracyjnym.

Dekoracyjne okna i drzwi

Aluminiowe systemy ułatwiają produkcję wielu różnych rodzajów okien i drzwi o szczególnych cechach i właściwościach. Oferta produktów firmy Effector obejmuje wyroby o szczególnych parametrach technicznych, dostosowane do miejsca zastosowania funkcjonalnością oraz estetyką. Warto zauważyć wśród propozycji rozwiązania wykorzystujące profile izolowane termicznie, służące do konstruowania okien, zabudów zewnętrznych, a także drzwi do zabudowy zewnętrznej oraz termoizolowanych. Z kolei konstrukcje pozbawione izolacji termicznej, służą głównie do powstawania przegród wewnętrznych (zarówno stałych, jak i wyposażonych w  drzwi przesuwne lub wahadłowe) oraz do zabudowy balkonów. Zdecydowana większość systemów jest dostępna w wersji "HI", posiadającej specjalne wkłady w kształtownikach, które obniżają współczynnik przewodnictwa cieplnego. Na bazie licznych systemów oferowane są  też drzwi harmonijkowe, konstrukcje antywłamaniowe oraz okna oddymiające. Firma Effector posiada w  swej ofercie wiele rozwiązań ekonomicznych, które jednocześnie cechują wysokie parametry techniczne.

Kolorystyka

Stolarka aluminiowa dostępna jest w dużej palecie barw, według oferty kolorystycznej palety RAL oraz w wyborze  kolorów drewnopodobnych. Dzięki temu okna lub drzwi wykonane z systemów aluminiowych, mogą być stosowane z powodzeniem zarówno w budownictwie przemysłowym, wielorodzinnym, rodzinnym, jak również w budynkach użyteczności publicznej.