W ostatnim czasie systematycznie rośnie popularność stolarki aluminiowej. Wzrasta liczba zwolenników tych wyrobów, ze względu na wyjątkowe właściwości surowca: okna i drzwi wykonane z aluminium są odporne na wpływ czynników atmosferycznych, takich jak opady deszczu czy śniegu, dużą wilgotność powietrza czy różnice temperatury. Dla użytkowników istotne jest także, że przez długie lata wyglądają atrakcyjnie – nie widać po nich upływu czasu.

Okna i drzwi z aluminium

Aluminiowe systemy umożliwiają produkcję wielu rodzajów okien i drzwi o różnych cechach i właściwościach. W zależności od miejsca zastosowania lub właściwości dotyczących  m.in. funkcjonalności, estetyki czy izolacji termicznej, została przygotowana oferta produktów o szczególnych parametrach technicznych. Na uwagę zasługują  zarówno konstrukcje bez izolacji termicznej, służące do zabudowy balkonów, czy przegród wewnętrznych, jak rozwiązania wykorzystujące profile izolowane termicznie – np. specjalistyczne przegrody przeciwpożarowe. Znakomita większość systemów jest dostępna w wersji "HI", posiadającej specjalne wkłady w kształtownikach, które obniżają współczynnik przewodnictwa cieplnego. Na bazie wielu systemów oferowane są drzwi harmonijkowe, konstrukcje antywłamaniowe oraz okna oddymiające.

Dla odbiorców poszukujących produktów, które charakteryzują się wysokimi parametrami technicznymi oraz przystępną ceną, firma Effector przygotowała całą gamę rozwiązań ekonomicznych. Należą do nich m.in. różne typy okien, drzwi, przegród, witryn oraz gablot.

Kolorystyka

Systemy aluminiowe oferowane są w szerokim wyborze kolorów i kształtów, według oferty kolorystycznej palety RAL oraz kolorów drewnopodobnych, co stanowi o różnych możliwościach ich praktycznych zastosowań. Okna i drzwi wykonane z systemów aluminiowych coraz częściej znajdują zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej, budownictwie rodzinnym, wielorodzinnym oraz przemysłowym.