Drzwi wejściowe to wizytówka domu, a jednocześnie zapowiedź wystroju wnętrz. Dlatego duże znaczenie przywiązujemy nie tylko do ich koloru i wyglądu, ale także do detali, takich jak klamka czy zamek, które powinny współgrać ze stylem i wystrojem całego budynku. Istotną rolę w tym przypadku mają również parametry techniczne. Współczesne drzwi są szczelne, wykazują znaczną  izolacyjność, ale najważniejsza ich funkcja to zapewnienie bezpieczeństwa domownikom. Kiedy wybieramy konkretny model drzwi wejściowych, warto pamiętać, że powinny one zachować niezmienny, elegancki wygląd, niezależnie od znacznych zmian temperatury, opadów atmosferycznych oraz intensywności promieni słonecznych. Wysoką odporność na wszystkie czynniki zewnętrzne gwarantują wyroby wykonane z aluminium. Trwałe i solidne drzwi aluminiowe Modern, firmy Effector to uniwersalne wzornictwo oraz możliwość zastosowania nowoczesnych rozwiązań kontroli. 

Drzwi aluminiowe

Drzwi zewnętrzne Modern mogą być wyposażone w ramę aluminiową z szybą jedno- lub dwukomorową (do wyboru) oraz termoizolacyjnym wypełnieniem. Bezpośredni wpływ na ich wygląd ma jakość użytych materiałów oraz rodzaj wykończenia. Panel nakładkowy to solidne wypełnienie, które wpływa znacząco na funkcjonalność drzwi, a również na ich estetykę. Dostępne są panele zarówno jednostronne, jak dwustronne. Taki rodzaj drzwi powoduje, że są one nie tylko efektowne, ale także łatwe w pielęgnacji.

Kolorystyka

Wyjątkowo istotny wpływ na wygląd drzwi ma ich kolor, są one dostępne zarówno w wersji anodowanej, w kolorystyce RAL, jak również w odcieniach  drewnopodobnych. Bardzo dekoracyjny, a jednocześnie elegancki charakter ma wybór stolarki okien i drzwi w tym samym lub podobnym odcieniu,  co kolor tynku. Krańcowo różny styl reprezentują z kolei budynki, w których kolorystyka stolarki okiennej nawiązuje do barwy dachówki, której odcień wyraźnie kontrastuje wówczas z fasadą obiektu. Korzystnie na wygląd budynku wpływa możliwość rozbudowania drzwi, poprzez wkomponowanie ich razem z dodatkowymi przeszkleniami. 

Wyposażenie dodatkowe

Pozostałe elementy i akcesoria, proponowane do drzwi aluminiowych, mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, np. automatyczny i wielopunktowy zamek z elektrycznym napędem, wykorzystujący jednocześnie możliwości czytnika linii papilarnych. Zastosowana w tym urządzeniu technologia, uniemożliwia wejście nieproszonym gościom na teren posesji. Wówczas otworzenie drzwi następuje przez naciśnięcie palcem  właściwego miejsca. Taka formuła  zabezpieczenia jest również łatwa i bezpieczna w obsłudze. Komplet przewodów, które są niezbędne w przypadku zastosowania takich urządzeń,  znajduje się wewnątrz ościeżnicy drzwi, a więc jest zupełnie niewidoczny dla postronnych obserwatorów.